Nastolatek z Kanady odkrył nieznane miasto Majów studiując położenie gwiazd

Nastolatek z Kanady odkrył nieznane miasto Majów studiując położenie gwiazd

15 czerwca, 2020 0 przez Jula

William Gadoury jest 15-letnim uczniem z Saint-Jean-de-Math w Lanaudiere. Bardzo wcześnie nastolatek zafascynował się kulturą Majów, której dziejami interesuje się od kilku lat, pochłaniając wszelkie informacje, jakie może znaleźć na jej temat.

15-latek odkrył nieznane dotąd miasto Majów bazując na swojej teorii, że cywilizacja ta wybierała lokalizację swoich miast zgodnie z położeniem konstelacji gwiezdnych

Podczas swoich badań, Gadoury zbadał 22 gwiezdne konstelacje i odkrył, że ich kształt doskonale koresponduje na mapie z lokalizacjami 117 miast Majów. 15-latek jest pierwszą osobą, która ustaliła tę istotną korelację, donosi magazyn Journal de Montreal.

Gadoury poszedł o krok dalej. Przyjrzał się dwudziestej trzeciej konstelacji, która zawierała trzy gwiazdy, ale tylko dwie z nich pokrywały się ze znanymi już miastami. Postawił w związku z tym hipotezę, że istnieje jeszcze jedno miasto, które będzie odpowiadać trzeciej gwieździe.

Zdjęcia satelitarne potwierdziły, że rzeczywiście, geometryczne kształty widoczne z góry wskazują na to, że starożytne miasto z dużą piramidą i trzydziestoma budynkami najprawdopodobniej stoi dokładnie tam, gdzie przewidział Gadoury. Jeśli odkrycie zostanie potwierdzone, będzie to czwarte co do wielkości miasto Majów.

„Nie mogłem zrozumieć, dlaczego Majowie budowali swoje miasta z dala od rzek, w miejscach oddalonych lub w górach” powiedział Gadoury magazynowi Journal de Montreal, wyjaśniając jak rozwinął swoją teorię.

Po tym jak ustalił, gdzie jego zdaniem miasto powinno się znajdować, zwrócił się do Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej, której personel był w stanie sprawdzić to za pośrednictwem satelitów NASA i JAXA (japońskiej agencji kosmicznej).
Naukowcy byli całkowicie zdumieni odkryciem młodego Kanadyjczyka.

„Aspektem sprawiającym, że ​​projekt Williama jest fascynujący, to głębokość jego badań,” powiedział pracownik Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej, Daniel de Lisle.

„Łączenie umiejscowienia gwiazd z lokalizacją zaginionego miasta wraz z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych na maleńkim obszarze w celu zidentyfikowania szczątków ukrytych pod gęstą roślinnością jest bardzo wyjątkowe.”

15-latek postanowił nazwać miasto „K’ÀAK ‘CHI”, co w języku Majów oznacza „palenisko”.

Kolejnym etapem, jaki czeka nastolatka będzie zwiedzenie miasta osobiście. Przedstawił on swoje wnioski dwóm meksykańskim archeologom i został zapewniony, że będzie mógł dołączyć do wyprawy badającej ten obszar. Gadoury przyznaje, że będzie to spełnieniem jego życiowego marzenia.