Czy on mnie zdradza? Co robić po zdradzie?

Czy on mnie zdradza? Co robić po zdradzie?

24 sierpnia, 2020 0 przez Jula

Zdrada, to coś bardzo niemoralnego. Coś, co prowadzi do całkowitego zatracenia zaufania. Takie zdarzenie może nieźle namieszać w życiu każdego człowieka. Coś z czym mamy do czynienia na co dzień, coś co mijamy i czego nie dostrzegamy może dotknąć też nas. Często słyszymy, chociażby w telewizji stwierdzenie zdrada kontrolowana.

Ale czy coś takiego w ogóle istnieje?

Szczęśliwy związek trwa do momentu gdy nie zaczniemy podejrzewać o najgorsze. Wtedy musimy zadać samemu/samej sobie pytanie… Czy on/ona mnie zdradza ? Zdrada a szacunek to dwa odrębne światy w których nie ma miejsca na kompromis, bo dla ludzi którzy raz zdradzili już nie ma ratunku. Zaufanie jest tak ulotne jak bańki mydlane jeśli pęknie zawsze możemy zrobić następną, tylko zadajmy sobie jedno ważne pytanie. Czy będzie ona tak piękna jak poprzednia?

Dlaczego dopuszczamy się zdrady?

Na pytanie dlaczego dopuszczamy się niewierności trudno odpowiedzieć. Jest wiele przyczyn. Część ludzi opisuje swoje erotyczne historie o zdradzie lub opowiadania bdsm. Zdradzamy, bo czujemy potrzebę bycia kochanym i pożądanym, a nasz aktualny partner tego nie okazuje. Sama ciekawość doznań seksualnych z kimś innym może przyczynić się do niewierności. Inną grupą osób podatnych na zdradę są ludzie, którzy przez całe życie poszukują doskonałego kochanka. Nigdy nie są wierni, gdyż stale mają nadzieję, że trafi się coś lepszego od tego co mają.

Co robić po zdradzie?

Z całą pewnością nie należy czekać aż odpowiedź sama przyjdzie z czasem. Należy w tej sprawie działać jak najszybciej. Dzięki profesjonalnej analizie odpowiedzi które ustalają zachowania i objawy zdrady jesteśmy w stanie stwierdzić czy coś takiego jak zdrada nie skradła się w Wasze życie. Jeden z cenionych psychologów mawiał, że poczucie winy to zawsze jakiś sygnał. Gdy je odczuwamy, warto się zastanowić dlaczego. To nas chroni przed niezauważalnym dla nas samych zejściem na manowce zdrady. Jednak w realnym życiu człowiek zwykle musi się borykać z całym swoim erotycznym “ja”, ze wszystkimi zwariowanymi fantazjami i pokusami. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, najpewniej zaprzecza własnej seksualności.