Proste triki, dzięki którym body dla niemowląt są tak popularne

Proste triki, dzięki którym body dla niemowląt są tak popularne

8 września, 2020 0 przez Jula

Są najbardziej powszechnym, najczęściej kupowanym i najbardziej popularnym rodzajem odzieży niemowlęcej. Ich liczne walory jak uniwersalność, praktyczność, czy łatwość zakładania doceniają już rodzice z całego świata, bo body – jako że o nich mowa – nie są wyłącznie ubrankiem typowo europejskim. Z jego dobrodziejstw już od kilku dekad korzystają kolejne pokolenia maluchów i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie, bo producenci robią wszystko, aby jeszcze bardziej udoskonalić swoje projekty.

Metka nadrukowana

W tym celu stosują zabiegi, rozwiązania lub proste triki, dzięki którym body stają się o wiele funkcjonalniejsze i przydatniejsze. Jednym z nich jest sposób, w jakim poradzono sobie… z metkami. To drapiąca część każdego ubrania, która potrafi zirytować dorosłego, a co dopiero niemowlę lub nawet noworodka. Zamiast bawić się w ukrywanie metki pod rękawkami, w nogawkach czy obszywaniu jej dookoła mocnym szwem, niektórzy projektanci body dla niemowląt poszli w innym kierunku. W ogóle zrezygnowali z tradycyjnej metki na rzecz… nadrukowanej. Niewielki nadruk po wewnętrznej stronie materiału pełni identyczną rolę jak odstająca metka i przekazuje te same informacje, ale nie drapie i nie podrażnia delikatnej dziecięcej skóry.

Praktyczne zapięcia (napy)

Innym ciekawym trikiem jest odejście od modelu zapięć na zamek błyskawiczny lub guziki i zastąpienie go metalowymi napami. Na pierwszy rzut oka mogą przypominać guziki, ale to zupełnie inny system zapięciowy, który pozwala na szybsze i bardziej praktyczne przebieranie dziecka. Napy nie wymagają tak dużej precyzji jak guziki: wystarczy jedynie je wcisnąć, co zajmuje dosłownie ułamek sekundy. Równie proste jest rozpinanie, przez co czas poświęcony na przykład na szybką zmianę pieluszki poza domem znacznie się skraca, a dziecko i sam rodzic nie muszą się aż tak stresować podczas tej czynności. Zaletą body dla niemowląt jest też to, że napy mogą być ulokowane praktycznie wszędzie:

– pod szyją i na ramionach,

– wzdłuż całego ciała (zwykle z boku),

– w kroku (najpowszechniejsza wersja)

– punktowo w paru różnych miejscach,

– w formie „klapki” na przedniej stronie body.

W zależności od modelu i umiejscowienia napów zakładanie bodziaków może być jeszcze prostsze, co doceniają zwłaszcza te osoby, które do tej pory miały z tym ogromny problem.

Różnorodność kolorystyczna

Ale to jeszcze nie wszystko. Body niemowlęce zyskały tak wielką popularność również dzięki… zabiegom marketingowym. A konkretniej rzecz ujmując, nastawieniu producentów na wypuszczanie na rynek odzieży pasującej do aktualnych trendów modowych. Rodzice na przykład bez problemu kupią klasyczne body dla niemowląt w jednym kolorze, stonowane i w klasycznym wydaniu. Mogą sięgnąć też po model wielokolorowy, z tematycznym nadrukiem, z napisami, z grafiką pochodzącą z jakiejś bajki albo kreskówki itp. Wybór jest tak wielki, a różnorodność krojów i wzorów tak ogromna, że stały się one bardzo kluczowym elementem wyboru bodziaków, na którym opiera się decyzja wielu rodziców podczas kupowania tej części dziecięcej garderoby.

Łatwość ubierania

Unikalnym rozwiązaniem producenckim są body niemowlęce EasyOn. Wyróżniają się tym, że są bardzo łatwe do zakładania dzięki umiejętnie i strategicznie rozmieszczonym zapięciom z napów. W modelach wykorzystujących ten system projektowania body wystarczy rozpiąć napy, aby powstała z jednej strony duża i wygodna do manewrowania przestrzeń, a z drugiej możliwość zakładania ubrania przez głowę lub przez nogi. Ta dowolność sprawia, że body EasyOn stają się bardziej praktyczne od swoich odpowiedników, a ich uniwersalność pozwala na założenie ubranka nawet najbardziej wierzgającym i ruchliwym maluchom. Nie można zapominać, że ubieranie i rozbieranie malucha, zwłaszcza w początkowym etapie jego życia, to czynność wymagająca ogromnej delikatności i wyczucia. Posiłkowanie się specjalnymi body zaprojektowanymi po to, aby je łatwo zakładać i ściągać i które to znacznie ułatwiają, z pewnością nie zaszkodzi w całym procesie.