Jak utrzymać czystość w swoim biurze? Sprawdź!

Jak utrzymać czystość w swoim biurze? Sprawdź!

28 września, 2020 0 przez Jula

Większość z nas spędza w biurze więcej czasu niż gdziekolwiek indziej. Powinno to być zatem miejsce czyste i zdrowe. Jak zadbać o to, aby utrzymać czystość i wyeliminować zarazki w tym pomieszczeniu? Oto kilka porad, z których powinieneś skorzystać.

1. Częste odkurzanie

Kurz gromadzi się niemalże wszędzie. Nie powinieneś ograniczać odkurzania jedynie do wykładzin oraz dywanów. Warto systematycznie usuwać kurz z mebli, krzeseł oraz sprzętu elektronicznego.

2. Usuwanie zabrudzeń ze sprzętu

Klawiatura, myszka, kable itp. to rzeczy, które powinny być regularnie przez nas czyszczone. Gromadzi się na nich bowiem bardzo dużo zabrudzeń i zarazków.

3. Zadbaj o czystą lodówkę

Jeśli w Twoim biurze znajduje się lodówka, powinieneś zadbać o jej regularne czyszczenie. Z lodówki korzysta zazwyczaj wiele osób w ciągu dnia. W związku z tym nie trudno o rozprzestrzenianie się niechcianych zarazków. Tylko regularne dbanie o utrzymywanie czystości w lodówce pozwoli temu zapobiec.

4. Stosuj maty i wycieraczki przed wejściem

Jest to szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym. Odpowiednia wycieraczka przed drzwiami ograniczy roznoszenie się zabrudzeń po powierzchni biurowej.

5. Unikaj używania gąbek

Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre gąbki w rzeczywistości powodują więcej szkody niż pożytku. Dlaczego tak jest? Z prostego faktu, gąbki są pożywką dla bakterii. Zamiast nich zaleca się używanie jednorazowych ściereczek bądź ręczników papierowych. Jeśli koniecznie chcesz używać gąbki, wybierz te, które są antybakteryjne i nie będą nosicielami niepożądanych zarazków.

6. Zaopatrz się w odpowiednie środku czystości

Przede wszystkim potrzebujesz dobrej jakości mydła do rąk. Będziesz także potrzebował płynu do naczyń, ponieważ będą one wymagały czyszczenia. Koniecznie zaopatrz się również w środki do dezynfekcji. Są one niezbędne w obecnej sytuacji.

7. Regularnie wynoś śmieci na zewnątrz

Staraj się unikać zbyt długiego przetrzymywania śmieci i odpadów (zwłaszcza resztek żywności). Pozwoli Ci to na uniknięcie gromadzenia się zarazków oraz wydzielania nieprzyjemnych zapachów.

A czy Ty, stosujesz się do wszystkich wymienionych przez nas zaleceń? Daj znać w komentarzu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem freshoffice.eu