6 rzeczy, których potrzebuje każde małe mieszkanie

6 rzeczy, których potrzebuje każde małe mieszkanie

27 listopada, 2020 0 przez Jula

Marzysz o dużym mieszkaniu? Jednak w rzeczywistości Twoja przestrzeń w mieszkaniu jest mniejsza niż byś tego oczekiwał? Jeśli tak, to umiejętność maksymalnego wykorzystania każdego metra jest sztuką, którą musisz opanować. Istnieje wiele sztuczek i metod, dzięki którym małe mieszkanie będzie wygodne i funkcjonalne. Wybraliśmy 7 mebli, które są niezbędne do małych pomieszczeń.

1.Duże lustro

Lustra optycznie powiększają przestrzeń, czyniąc ją przestronną i jasną. Jedyną zasadą jest, aby nie zapomnieć o odpowiednim rozmiarze. Duże lustro to doskonały akcent, nawet jeśli pomieszczenie jest bardzo małe. Efekt poszerzenia będzie silniejszy, jeśli ustawisz lustro w kierunku okna. Wówczas lustro odbije nie tylko pomieszczenie, ale również naturalne światło wpadające przez okno.

2.Stół rozkładany

Wszechstronność to główna cecha, jaką powinien posiadać każdy mebel w małym mieszkaniu. Świetnym rozwiązaniem są składane stoły o różnych rozmiarach. Stoły są podzielone na wielopoziomowe i przekształcalne. Stoły wielopoziomowe zwykle mają 2-3 „warstwy”. Mogą służyć np. jako stoliki kawowe. Stoły rozkładane natomiast można wygodnie składać i rozkładać kiedy zajdzie taka potrzeba.

3. Wysokie szafy od podłogi do sufitu

Małe przestrzenie zmuszają nas do wykorzystania całej dostępnej wysokości. Dlatego wszystkie szafki i półki muszą sięgać do sufitu, aby pomieścić maksimum rzeczy. Idealnie byłoby, gdyby szafki były lekkie, kompaktowe ale przestronne.

4. Wieszaki na ubrania

Wieszaki na ubrania zajmują bardzo niewiele miejsca w przedpokoju. Pozwalają na wygodne przechowywanie odzieży wierzchniej. Wieszaki na ubrania na meb24.pl posiadają nowoczesny design pasujący do każdego stylu.

5. Wiszące półki

Wiszące półki to doskonałe rozwiązanie, jeśli przestrzeń do przechowywania na podłodze lub w szafie nam nie wystarcza. Najczęściej są kompaktowe, lekkie i pasują do każdego wnętrza. Zajmujące niewiele miejsca i zapewniają miejsce na sprzęt multimedialny, książki i inne niezbędne przedmioty.

6. Pufy

Główną zaletą puf jest to, że są one mobilne i wszechstronne. Mają kompaktowy rozmiar i świetną funkcjonalność. Pufy mogą służyć jako stolik kawowy, dodatkowe miejsce do siedzenia, stolik nocny, schowek lub nawet jako podnóżek.