Czym jest i jak działa białko serwatkowe?

Czym jest i jak działa białko serwatkowe?

10 lutego, 2021 0 przez Jula

Białko serwatkowe to białko zawarte w serwatce, wodnistej części mleka, która oddziela się od skrzepu podczas produkcji sera. Białko serwatkowe jest powszechnie sprzedawane jako suplement diety, a w społeczności medycyny alternatywnej przypisywano mu różne oświadczenia zdrowotne.

Korzyści zdrowotne wynikające z białka serwatki

Białko serwatkowe to coś więcej niż tylko suplement diety. Jest to pożywienie utylitarne, które może kontrolować masę ciała, zwiększać mięśnie i zapewniać różne korzyści zdrowotne. Wiele zalet białka serwatkowego jest bezpośrednio związanych z jego kompletnym profilem aminokwasowym, co sprawia, że ​​jest to wysokiej jakości, lekkostrawne źródło białka. Białko serwatkowe w proszku zawiera również różne substancje zapobiegające rakowi, które mogą przeciwdziałać chorobom i poprawić ogólny stan zdrowia.

Więcej mięśni

Jedną z najbardziej oczekiwanych zalet białka serwatkowego w proszku jest jego zdolność do zwiększania masy mięśniowej po utrwaleniu jej odpowiednim treningiem. Badanie opublikowane w 2013 roku w „Diary of the American College of Nutrition” wykazało ten punkt, porównując białko serwatkowe z innym źródłem białka – soją. W badaniu założono, że codzienna suplementacja białka serwatkowego była bardziej opłacalna w przyspieszaniu wzrostu masy ciała w porównaniu z białkiem sojowym

Jakie białko serwatkowe wybrać?

Najbardziej popularnym suplementem białkowym jest koncentrat białka serwatkowego (WPC), który bez problemu kupimy na mass-zone.eu. Warto również zapoznać się z białkiem WPI, które doskonale nadaje się do spożywania bezpośrednio po treningu.

Czy białko to dobra odżywka dla mnie?

Masz zbilansowaną dietę ale nie masz pomysłu na dodanie do niej dodatkowej ilości białka? Nie masz czasu na spożycie wszystkich kalorii z pożywienia? A może nie lubisz bądź nie tolerujesz nabiału w diecie? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco – odżywka białkowa będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Postaw na wysokiej jakości białko i ciesz się przyrostami masy mięśniowej.