Monitor dla gracza i inne akcesoria gamingowe – co wybrać na prezent?

Monitor dla gracza i inne akcesoria gamingowe – co wybrać na prezent?

22 marca, 2021 0 przez Jula

Skompletowanie stanowiska dla gracza to wyzwanie – niezbędny jest wydajny komputer, odpowiednia karta graficzna i monitor generujący wysokiej jakości obraz. Do kompletu trzeba dobrać też inne gadżety gamingowe – m.in. słuchawki, gamepad czy myszkę. Co wybrać na prezent dla gracza?

Monitory do grania Samsung Odyssey

Świetne monitory dla graczy oferuje między innymi Samsung – polecana jest seria Odyssey. Do wyboru jest m.in. model G3 oraz Odyssey G5, które odświeżają obraz z częstotliwością 144 Hz, a dla profesjonalistów sprawdzi się Odyssey G7 z częstotliwością aż 240 Hz. Oznacza to na dużo płynniejszy obraz i realistyczne doświadczenia, co ma znaczenie przede wszystkim dla miłośników dynamicznych rozgrywek. Monitor dla gracza Samsung Odyssey G3, G5 czy G7 sprawi, że każdy gracz zyska bardzo wysoką płynność rozgrywki. Sprzęt o takich właściwościach spełni też oczekiwania e-sportowców.

Prezentowane monitory do grania wyróżniają się czasem reakcji wynoszącym zaledwie 1 ms, co sprawia, że na ekranie nie wystąpią niepożądane zjawiska. Odyssey G7 posiada matrycę o przekątnej 32”, dzięki której gracz będzie miał wrażenie, że znalazł się w centrum akcji. Dodajmy, że monitory G3 oraz G5 posiadają płaski ekran, a monitor dla gracza G7 jest wyposażony w ekran zakrzywiony, dzięki czemu gracz może objąć wzrokiem cały obraz. G7 jest też wyposażony w nowoczesne technologie FreeSync Premium Pro oraz G-Sync Compatible.

Słuchawki do grania Logitech PRO X

Słuchawki gamingowe to niezbędny gadżet dla każdego gracza, jeśli spędza wiele godzin przed monitorem. Dobre słuchawki powinny być komfortowe, izolujące, ale też lekkie i oddychające. Jednym z takich modeli jest Logitech PRO X – słuchawki gamingowe z mikrofonem zapewniające świetną jakość dźwięku. To wyjątkowo funkcjonalny i dopracowany mikrofon w słuchawkach dedykowanych graczom. Znakomite brzmienie dźwięku, mocny bas i design to ich kolejne atuty. Idealne połączenie z dobrej jakości monitorem gamingowym.

Myszka gamingowa Razer DeathAdder V2

Myszek dla graczy jest wiele, ale nawet gamingowe modele mogą się znacznie od siebie różnić – zarówno wyglądem, rodzajem czujników, liczbą DPI, konstrukcją, liczbą przycisków, jak i możliwościami oraz ceną. Do wyboru są też myszki przewodowe i bezprzewodowe. Wybór konkretnego modelu zależy w dużym stopniu od preferencji gracza, ale też gatunku ulubionych gier – na przykład do FPS-ów dobry będzie model z optycznym sensorem z regulacją.

Jedną z polecanych myszek jest Razer DeathAdder V2 – jest pokryta materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu zapewnia pewny chwyt. Poza tym można w niej zapisać aż pięć konfiguracji profili. To model z sensorem optycznym, o rozdzielczości 20000 DPI, który zapewnia śledzenie najdrobniejszych ruchów myszy. Posiada aż osiem przycisków programowalnych, które można konfigurować w oprogramowaniu Razer Synapse 3.