Jak założyć konto maklerskie?

Jak założyć konto maklerskie?

23 lipca, 2021 0 przez Jula

Marzysz o inwestowaniu w papiery wartościowe? Chcesz pomnożyć swój majątek dzięki akcjom? Aby sprawnie zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym, musisz posiadać konto maklerskie. Umożliwia ono nie tylko nabywanie czy sprzedawanie papierów wartościowych na polskiej giełdzie, ale także na rynkach zagranicznych. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z akcjami i obligacjami, sprawdź, jak założyć konto maklerskie i na co zwracać szczególną uwagę podczas zawierania umowy.

Zakres rachunku

Jak wspomnieliśmy, konto maklerskie jest niezbędnym narzędziem do samodzielnego inwestowania na rynkach kapitałowych. W zależności od giełd, na których chcecie kupować i sprzedawać papiery wartościowe, można wybrać rachunek obsługujący jedynie polską Giełdę Papierów Wartościowych lub też otworzyć konto o znacznie szerszym zasięgu, obejmującym na przykład słynną na całym świecie Wall Street. Do korzystania z wszystkich atrybutów konta maklerskiego musicie podpisać umowę o otwarcie rachunku z uprawnionym do tego podmiotem.

W tym celu niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego lub też – jeśli macie już rachunek osobisty w banku – zlecenie uruchomienia konta inwestycyjnego. Często można tego dokonać nawet przez internet, wybierając konkretną opcję, a następnie zawierając umowę zdalnie. To najlepszy i najszybszy sposób na rozpoczęcie przygody z rynkami kapitałowymi. Pamiętajcie jednak, aby przed zakupem pierwszego pakietu papierów wartościowych, odpowiednio się przygotować do tego kroku. Literatura fachowa, poradniki oraz kursy i szkolenia, które pomoże wam sfinansować szybka pożyczka, to zestaw obowiązkowy początkującego gracza giełdowego.

Gra na giełdzie

Gdy rachunek maklerski jest już aktywny, możecie rozpocząć inwestowanie w papiery wartościowe. Jak wspomnieliśmy, niezbędne jest solidne przygotowanie merytoryczne. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, aby samodzielnie zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym, warto w tym celu skorzystać z usług biura maklerskiego. Jakie korzyści płyną ze współpracy?

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Chodzi o ochronę przed podjęciem pochopnych decyzji, a tym samym przed stratą pieniędzy. Co więcej, makler przeprowadzi was przez każdy etap transakcji giełdowej, dzięki czemu zrozumiecie w praktyce zasady funkcjonowania rynków kapitałowych. Wszelkie koszty i prowizje związane z obsługą rachunku maklerskiego przez profesjonalistów pomoże wam pokryć szybka pożyczka.